top of page

היסטוריה של אלימות יפה

2.1.2016

כותב: שי כץ

בלילה בין שבת לראשון במסגרת הקרב המרכזי של אירוע יו אף סי 195 האוקטגון יכיל היסטוריה של 75 קרבות במשותף , 60 מהם לא הגיעו לשופטים ו35 הסתיימו בנוקאווט לטובת אחד הלוחמים בקרב הזה. כשאנחנו חושבים על האלוף רובי לולר או על הטוען לכתר (לא בצדק אבל נדבר על זה עוד רגע) קרלוס קונדיט כל אחד ואחד מאיתנו מדמיין אלימות יפה. 

 

 

לפני שניכנס לעומק הקרב המרכזי בואו נדבר מה קרלוס קונדיט בכלל עושה פה. האם מגיע לו להיות במעמד של להלחם על התואר? אז לפני שהמעריצים הרבים של הלוחם המדהים הזה קופצים עליי ומכריזים עליי כבוגד ועוכר ישראל בואו נסתכל על המאזן של קונדיט מאז פברואר 2012, רגע השיא בקריירה שלו, הוא זוכה בתואר האליפות הזמני של הקטגוריה בניצחון על ניק דיאז. מאז היו לו 5 קרבות ומתוכם 3 הפסדים. לקרב הזה הוא מגיע עם רצף נצחונות מדהים של....קרב 1. אומנם קרב מופתי שמראה שיפור בנקודה חלשה שהיתה לו (נדבר על זה בהמשך) אך עדיין. בקריירה של לוחם לפעמים חשוב מזל יותר מכישרון והקטגוריה מצאה את עצמה ללא טוען לכתר ברגעים אלו. רורי מקדונלד הפסיד לאלוף בקרב הקודם, הנדריקס הפסיד לאלוף לפני 2 קרבות וסגור להלחם בקרב הבא בסטפן טומפסון (איזה קרב מעולה!!!) ודמיאן מאיה שהעביר קליניקת קרקע בקרב האחרון שלו לגאנר נלסון נלחם לפני פחות מחודש. הראוי האמיתי כרגע הוא טיירון וודלי אך הוא היה אמור להלחם בג'וני הנדריקס לפני מספר חודשים ובגלל בעיות בחיתוך משקל של הנדריקס הקרב בוטל וכרגע וודלי ממתין בצד למנצח בין לולר לקונדיט כדי לקבל את ההזדמנות שלו לזהב.

 

נחזור לתכלס, אלימות יפה. הקרב הזה לא יקבע ע"י מהירות או כוח, הקרב הזה יקבע ע"י השימוש בטווח. בואו נדבר רגע על החוזקה של כל לוחם. קרלוס קונדיט לוחם מדהים ויצירתי כאשר הוא דוחף קדימה והיריב נותן לו את הטווח ונוסג. תחשבו על הKO המדהים שלו על דונג היון קים

 

 

 

 

 

 

 

על השחיטה שהוא העביר את קמפמן או הבעיטה המפורסמת מול GSP שגרמה לאלוף הבילתי מעורער לראות כוכבים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אפילו בקרב מול ניק דיאז הקומבינציות הכי טובות ויפות שלו היו כשניק נסוג לרגע קטן וקרלוס שיחרר קומבינציות מופתיות.

 

 

 

 

 

 

 

 

רובי לולר לוחם אגרסיבי מאד ואוהב לתת לחץ על היריבים שלו. השיפור הכי גדול שעבר על המשחק של לולר בשנים האחרונות הוא הסבלנות והיכולת לא להסתער קדימה כמו שפעם הוא היה עושה. היום הוא דוחף בקומבינציות קצרות יותר, 2 מכות בדרך כלל כשבסופם עצירה רגעית להערכת המצב והטווח וחזרה להתקפה. מבחוץ – ימין שמאל ארוכות  או האהוב עליו ימין הוק-אפרקאט שמאל.

 

 

 

 

 

 

 

רובי לוחם מאד ערמומי בטווחים. הוא נותן ליריבים שלו אשלייה שהוא נוסג ומחכה שם עם אחד משלושת הקאונטרים האהובים עליו.

1 – הוק ימני מעל היד של היריב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-  שמאלית חזקה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 – בעיטה לראש

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

החולשות:

 

קונדיט דוחף קדימה ובועט הרבה דבר המוציא אותו מיציבה טובה ברגע שהיריב עומד במקום או נוסג ועוצר. זאת הבעיה העיקרית שלו מול מתאבקים. הוא מביא אותם לגדר והם נעצרים בגדר ומשם יש להם רק להסתער קדימה.

 

 

 

 

 

 

 

אותה בעיה קיימת כאשר היריבים שלו נסוגים ועוצרים כדי לעשות קאונטר.

 

 

 

 

 

 

 

 

או כמו שראינו בקרב האחרון שלו מול טיאגו אלבז שכשקונדיט הסתער בקומבינציות הוא עמד במקום הגן והחזיר לו בעיטות נוראיות לרגל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האלוף לוחם עמידה מדהים ותיקן הרבה מאד חורים במשחק שלו – במיוחד את איך להשאיר את הקרב עמידה. אך עדיין יש מספר מקומות שניתן לחדור בהם את השריון שלו. רובי אוהב להתחמק ממכות ידיים עם סליפ (התחמקות ראש) דבר הגורם לחלוקת המשקל ברגליים שלו להשתנות ומשקל עובר לרגל ספציפית דבר המקל על בעיטה לרגל הזאת ללא יכולת להרים את הרגל לבלוק (חסימה). בקרב מל ג'וני הנדריקס הוא אכל מהנדריקס המון בעיטות כאלה ואם ג'וני היה ממשיך עם זה הוא היה נשאר אלוף.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בנוסף הטעיות של אגרוף ולאחר מכן בעיטה עובדות עליו. כשנכנסים פנימה בקומבינציות ידיים הטווח משתנה ושם הוא חזק אך אם עושים לו הטעיה והטווח לא משתנה הוא פתוח לבעיטה לראש. בקרב שלו מול רורי הוא חטף בעיטה כזאת שעלתה לו ב2 סיבובים וכמעט בכל הקרב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכאורה זה נראה קרב שקל לחשוב מה יקרה, רובי ישתמש בטווחים כדי להכניס לקונדיט שמאליות חזקות. יהיו הרבה חילופים של קומבינציות אבל רובי יתקוף ויעשה נזק ובנוסף יפתה את קונדיט להכנס פנימה ויתן לו קאונטרים. אבל.....

בקרב האחרון שלו ראינו שיפור משמעותי למשחק של קונדיט. קונדיט ניסה לעבוד רגיל מול אלבז אך נתקל בקיר שמחזיר ולא נסוג. כנראה בתכנון מראש הרגיל את אלבז למשחק הרגיל של קונדיט ואז השינוי בא – המרפקים!

קונדיט התחיל לעבוד בקומבינציות מרפקים ברגע שהטווח צומצם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לוחם ארוך כמו קונדיט חווה הרבה בעיות בטווח הקרוב אבל השימוש במרפקים מושלם בשבילו. באותו קרב הוא נתן תצוגת תכלית של מרפקים שגרמה למשחק שלו לעלות לרמה חדשה.

 

מה יהיה? לפי דעתי קונדיט הוא הלוחם הכי מסוכן בעמידה עבור האלוף. הוא לא שגרתי ותמיד מפתיע. אם קונדיט לא יהיה ממושמע וישתולל הוא ימצא את עצמו אוכל שמאליות חזקות שיכולות לסיים לו את הקרב. עבודה מסודרת של קונדיט בעזרת האסטרטג המוביל גרג גקסון יכול לתת פה החלפת אלוף. בנוסף כבר ראינו את קונדיט בקרב מול יריב שהלחץ שלו והעמידה שלו גרמו לקונדיט לשנות את המשחק- ניק דיאז. קונדיט נלחם מרחוק זז הרבה וצבר ניקוד. מצד שני, אם קונדיט יגיע כרגיל וישחק את המשחק הרגיל שלו האלוף יכניס אותו למלכודות שלו.
 

שווה לציין מספר דברים נוספים –

קרקע: הלוחמים לא ינסו להוריד את הקרב לקרקע. מתאבקים טובים מקונדיט כשלו להוריד את רובי לקרקע וקונדיט יודע שהם שילמו על זה במכות. אם הקרב יגיע בכל זאת זה יהיה אחרי נוקדאון. לקונדיט משחק מצויין מלמטה ויש סיכוי שאם רובי יזנק אחריו לקרקע וקונדיט יצליח למשוך גארד ולהתאושש רובי יהיה בצרות בגארד שלו.

סיבוב חמישי: שני הלוחמים לא מוותרים ונלחמים עד הרגע האחרון, אם הקרב יגיע לסיבוב החמישי אני צופה לנו מלחמה נהדרת על הסיבוב.

 

תודה שקראתם ואם הגעתם עד הסוף אשמח אם גם תגיבו.

 

bottom of page